Problem z aplikacją mobilną Norwegian’a?

Linie lotnicze coraz chętniej wydają i promują swoje aplikacje mobilne. Często za pomocą apek można dużo sprawniej dokonać odprawy online lub wygenerować kartę pokładową, unikając tym samym jej drukowania. Zazwyczaj korzystam z dobrodziejstw rozwiązań mobilnych w przypadku linii lowcostowych.

Niedawno użytkowałem Norwegian Travel Assistant, czyli aplikację którą wydała norweska linia lotnicza Norwegian. Żeby się za dużo nie rozpisywać; interfejs jest prosty, czytelny bez zbędnych dodatków. Udało się stworzyć kartę pokładową (boarding pass) i oczywiście na lotnisku z niej skorzystać (tutaj bez niespodzianek).

Norwegian App screen

Wszystko byłoby w jak najlepszym porządku, gdyby nie problem z drenowaniem baterii. W pierwszej chwili nie miałem pojęcia z jakiego powodu akumulator naładowany do połowy potrafi rozładować się przez noc (ok. 8 h) i tym samym wyłączyć mój jedyny budzik ;) Winna okazała się aplikacja Norwegian’a, której nawet hibernacja nie powstrzymywała od wyciskania z urządzenia ostatnich resztek energii. Najprostsze rozwiązanie, czyli jej deinstalacja pomogła bez gadania. Dodam, że działo się to u mnie na Androidzie 5.1. Oczywiście nie jest powiedziane, że na każdym urządzeniu z daną wersją systemu takie zjawisko będzie od razu widoczne. Wpływ na takie zachowanie może mieć wielu czynników.

Podsumowanie

  • Jeśli ostatnio zauważyłeś nagłe rozładowanie baterii w urządzeniu, to sprawdź czy przypadkiem nie korzystasz z Norwegian Travel Assistant
  • Problem można rozwiązać poprzez deinstalację / usunięcie apki.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *