Świat bez ograniczeń, czyli mały test abonamentu Skype

Ostatnio miałem okazję przetestować ofertę Skype’a “Świat bez ograniczeń“. Od jakiegoś czasu Microsoft udostępnia bezpłatny okres próbny tego abonamentu (dokładnie miesiąc).

Tak się złożyło, że musiałem potwierdzić zmiany lotów, które bookowałem przez brazylijską platformę. Niestety w tym przypadku w grę wchodziła tylko rozmowa telefoniczna i nijak nie mogłem tego przeskoczyć. W dobie translatorów słowo pisane nie jest problemem. E-maile w języku portugalskim bez problemu tłumaczyłem z pomocą wujka Google, a niektóre słowa nawet byłem w stanie sam zrozumieć ;)

Będąc w Polsce chciałem przebić się przez brazylijskie call center. Problem w tym, że automat “rozmawiał” w swoim ojczystym języku i próba wyboru właściwej (wg mnie) opcji kończyła się przejściem do kolejnego monologu. Trochę to trwało i prawdę mówiąc pod tym numerem nie załatwiłem za wiele. Na szczęście miałem jeszcze jednego asa w rękawie. Ktoś podczas trwania mundialu dzwonił do mnie na komórkę z São Paulo. Z początku myślałem, że to jakiś uradowany znajomy próbuje podzielić się wrażeniami z meczu. Później zorientowałem się, że być może jest to pracownik brazylijskiej Expedii. Wyszukałem numer i oddzwoniłem. Udało się. W końcu po drugiej stronie odezwała się prawdziwa kobieta, która na dodatek przełączyła mnie do właściwej osoby ;) Oczywiście nie załatwiłem wszystkiego od razu, ale przynajmniej tego samego dnia miałem potwierdzone co trzeba. Tyle wstępu, przejdźmy zatem do meritum.

Od strony technicznej…

Nie zauważyłem różnicy w jakości audio między połączeniami wykonanymi za pomocą telefonu komórkowego a Skype’m (ten sam zagraniczny abonent). Dodatkowo dzwoniłem na brazylijską infolinię z amerykańskim numerem kierunkowym (również było to ujęte w abonamencie).

Czas połączenia: 31 minut.

Skype połączenia, BR, US

Połączenia z numerami stacjonarnymi (Brazylia, USA) / abonament Skype: “Świat bez ograniczeń”

Jak aktywować pakiet?

Aby otrzymać darmowy pakiet, należy zalogować się na swoje konto Skype i kliknąć w link: http://www.skype.com/pl/offers/free-unlimited-world-calling-subscription/
Następnie wybieramy metodę płatności i tym samym uzyskujemy darmowy okres próbny. W tym przypadku korzystałem z karty debetowej wypukłej, więc typowa karta kredytowa raczej nie jest potrzeba.

Ustawienia abonamentu Świat  bez ograniczeńInformacje dot. abonamentu “Świat bez ograniczeń”

Subskrypcja jest przedłużana automatycznie. Zatem jeśli ktoś chce skorzystać z oferty jednorazowo (miesiąc), to może od razu zrezygnować z abonamentu, aby nie ponosić comiesięcznych kosztów. Oczywiście późniejszy zakup usługi jest jak najbardziej możliwy.

Więcej informacji o danej ofercie w treści i komentarzach newsa: Okres próbny abonamentu “Świat – bez ograniczeń”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *